Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno. Respondenti venujú symbolický honorár za hlasovanie v TREND Barometri na rozvoj ekonomického myslenia študentov stredných škôl v rámci projektu Myslím ekonomicky.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Máte tajný alebo neobyčajný dovolenkový tip, ktorý možno čitatelia TRENDU nepoznajú? ak máte, v poli na textový komentár, prosím, uveďte svoje tipy

  1. mám 55 %
  2. nemám / nevyjadrujem sa / iné 45 %

Počet respondentov: 53

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
nemám / nevyjadrujem sa / iné V čase, keď je na nete úplne všetko, tajomstvá už snáď ani neexistujú :)
V čase, keď je na nete úplne všetko, tajomstvá už snáď ani neexistujú :)
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Scheber Anton Scheber
konateľ
Softec, s.r.o.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Lichardus Branislav Lichardus
CEO
City University of Seattle, spol. s r.o.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
mám dovolenku travim pocas letnych mesiacov v praci - ziadne kolony v uliciach, minimum telefonatov a mailov - idealny relax a cas na kreativnu cinnost
dovolenku travim pocas letnych mesiacov v praci - ziadne kolony v uliciach, minimum telefonatov a mailov - idealny relax a cas na kreativnu cinnost
Cséfalvayová Eva Cséfalvayová
riaditeľka
Agentúra Manna, s.r.o., Bratislava
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Vítek Filip Vítek
CRM director
Sberbank Slovensko, a.s.
mám Vidiek Sicílie v sebe skrýva neskutočne pestrý cocktail historických pamiatok, prírodných krás a gestronomických zážitkov.
Vidiek Sicílie v sebe skrýva neskutočne pestrý cocktail historických pamiatok, prírodných krás a gestronomických zážitkov.
Kolla Igor Kolla
konateľ
ANTIK Telecom s.r.o.
mám Z tých trochu menej známych by som pre klasickú plážovú dovolenku s vysokým komfortom mohol odporučiť mesto Sanya v južnej časti ostrova Hainan (juhozapad Ciny), ktorý je ako taky považovaný v krajine za jednu z hlavnych letnych dovolenkovych destinácií. Z tých tradičnejších miest z pohladu Europana, ma zaujal rezort Mulia na Bali v casti Nusa Dua, najma z hladiska zaujimavej architektury a vysokej kvality sluzieb.
Z tých trochu menej známych by som pre klasickú plážovú dovolenku s vysokým komfortom mohol odporučiť mesto Sanya v južnej časti ostrova Hainan (juhozapad Ciny), ktorý je ako taky považovaný v krajine za jednu z hlavnych letnych dovolenkovych destinácií. Z tých tradičnejších miest z pohladu Europana, ma zaujal rezort Mulia na Bali v casti Nusa Dua, najma z hladiska zaujimavej architektury a vysokej kvality sluzieb.
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
mám Napríklad Cannes. Ale nie tak ako to všetci poznaju. Iba 20 minút loďou od festivalového červeného koberca sú Lerinské ostrovy. Na St.Marguerite najdete pevnosť a príbeh muža so železnou maskou. Na St.Honorat, čo je môj tajný tip, je iný svet. Ostrov patrí od piateho storočia cisterciánom, viniciam, a impozantnému vodnému hradu. Prejdete ho peši za 3 hodinky. Úchvatné kamenisté mini zálivy, stredomorské borovice, vzduch plným mora, vína a zvonov. V jednoduchej záhrade kláštora je na jónskych stlpoch - SILENCIO. Za ními 16 mníchov čo sa za nás modlia. A potom sa vratite do Cannes na Boulevard de la Croisette a stretnete Pamellu a Terminátora.
Napríklad Cannes. Ale nie tak ako to všetci poznaju. Iba 20 minút loďou od festivalového červeného koberca sú Lerinské ostrovy. Na St.Marguerite najdete pevnosť a príbeh muža so železnou maskou. Na St.Honorat, čo je môj tajný tip, je iný svet. Ostrov patrí od piateho storočia cisterciánom, viniciam, a impozantnému vodnému hradu. Prejdete ho peši za 3 hodinky. Úchvatné kamenisté mini zálivy, stredomorské borovice, vzduch plným mora, vína a zvonov. V jednoduchej záhrade kláštora je na jónskych stlpoch - SILENCIO. Za ními 16 mníchov čo sa za nás modlia. A potom sa vratite do Cannes na Boulevard de la Croisette a stretnete Pamellu a Terminátora.
Halgašová Jarmila Halgašová
riaditeľka
Potravinárska komora Slovenska
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Bajo Jozef Bajo
konateľ
Bauer Media SK
mám Nezáleží, kde ste, ale na dovolenke sa skúste venovať len ľuďom, s ktorými tam ste - bez mobilu a mailov. Prajem všetkým len jedno - užite si to!
Nezáleží, kde ste, ale na dovolenke sa skúste venovať len ľuďom, s ktorými tam ste - bez mobilu a mailov. Prajem všetkým len jedno - užite si to!
Hajko Jozef Hajko
člen Výkonnej rady
Podnikateľská aliancia Slovenska
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Vančík Juraj Vančík
riaditeľ
Nemocnica Košice-Šaca, a.s., 1. súkromná nemocnica
mám Ostrovy pri Rio de Janeiro-nádhera, ktorá sa nezabúda.
Ostrovy pri Rio de Janeiro-nádhera, ktorá sa nezabúda.
Vodička Juraj Vodička
konateľ
Gabor, s.r.o.
mám viem, ale nepoviem:-)
viem, ale nepoviem:-)
Veršovský Ladislav Veršovský
predseda predstavenstva
YIT Reding a.s.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Zelingrová Lenka Zelingrová
výkonná riaditeľka
Koučink Centrum, s.r.o., Bratislava
mám Pokud jste motorkari jako ja, doporucuji projet Korziku, i s cestou idealne na 12 dnu nebo prusmyk Stelvio a projet Rakousko, Italii a Svycarsko. Na Slovensku slovensky raj a Tatry. Pro pesi turistiku je uzasna Madiera v obdobi jaro - podzim. Preji krasnou dovolenou a prima odpocinek :-).
Pokud jste motorkari jako ja, doporucuji projet Korziku, i s cestou idealne na 12 dnu nebo prusmyk Stelvio a projet Rakousko, Italii a Svycarsko. Na Slovensku slovensky raj a Tatry. Pro pesi turistiku je uzasna Madiera v obdobi jaro - podzim. Preji krasnou dovolenou a prima odpocinek :-).
Vančo Luboš Vančo
partner
KPMG Slovensko, s.r.o.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
van der Hoek Marcel van der Hoek
generálny riaditeľ
ABB, s.r.o.
mám Veľmi rád chodím do Vlissingenu v Holandsku. Dostanete sa tam vlakom, aj lietadlom a tam si potom môžete prenajať bicykel. Sú tam skvelé pláže na leňošenie, ale aj veľa cyklistických trás, kde nestretnete žiadne autá. Je to výborný vychodzí bod napríklad na farmu, kde sa vyrábajú syry, na historický trh, do historických miest, na výlety loďkou či na gurmánske výlety na pobrežie, kde si môžete dať čerstvé ryby. A vačšinou tam ani nie je príliš teplo.
Veľmi rád chodím do Vlissingenu v Holandsku. Dostanete sa tam vlakom, aj lietadlom a tam si potom môžete prenajať bicykel. Sú tam skvelé pláže na leňošenie, ale aj veľa cyklistických trás, kde nestretnete žiadne autá. Je to výborný vychodzí bod napríklad na farmu, kde sa vyrábajú syry, na historický trh, do historických miest, na výlety loďkou či na gurmánske výlety na pobrežie, kde si môžete dať čerstvé ryby. A vačšinou tam ani nie je príliš teplo.
Džundová Mária Džundová
obchodná a marketingová riaditeľka
TNT Express
mám Leto na Slovensku je famozne! kde mozte navstvit tolko koncertov, festivalov, dni folkoru, dobreho jedla, vody a slnka ako tu? Horuci Zitny ostrov so sladkymi melonmi, dobrodruzne Poloniny s tichom storocnych bukov, alebo stanovacka na Domasi. Skvele a obcerstvujuce.
Leto na Slovensku je famozne! kde mozte navstvit tolko koncertov, festivalov, dni folkoru, dobreho jedla, vody a slnka ako tu? Horuci Zitny ostrov so sladkymi melonmi, dobrodruzne Poloniny s tichom storocnych bukov, alebo stanovacka na Domasi. Skvele a obcerstvujuce.
Kultan Martin Kultan
generálny riaditeľ
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Králik Michal Králik
konateľ
UVEA Mediklinik, s.r.o., Martin
mám Cestovateľom odporúčam Bazilej, tretie najväčšie mesto Švajčiarska. Nájdete tu viac než 80 múzeí a najväčšie rímske ruiny vo Švajčiarsku. Mesto vyniká svojou perfektne organizovanou dopravnou sieťou a na svoje si prídu aj cyklisti. Konajú sa tu i dva významné európske veľtrhy prvý predstavuje to najlepšie súčasné umenie a druhý zlatníctvo a šperkárstvo. Hotel si rezervujte najmenej na týždeň, aby ste kultúre a histórii tohto mimoriadne krásneho mesta mohli venovať dostatok času.
Cestovateľom odporúčam Bazilej, tretie najväčšie mesto Švajčiarska. Nájdete tu viac než 80 múzeí a najväčšie rímske ruiny vo Švajčiarsku. Mesto vyniká svojou perfektne organizovanou dopravnou sieťou a na svoje si prídu aj cyklisti. Konajú sa tu i dva významné európske veľtrhy prvý predstavuje to najlepšie súčasné umenie a druhý zlatníctvo a šperkárstvo. Hotel si rezervujte najmenej na týždeň, aby ste kultúre a histórii tohto mimoriadne krásneho mesta mohli venovať dostatok času.
Obeda Michal Obeda
majiteľ
Autobazar.EU, s.r.o, Nové Mesto nad Váhom
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Gregor Milan Gregor
predseda dozornej rady
CEIT
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Kraus Miloš Kraus
generálny riaditeľ
Sauer-Danfoss, a.s.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Drahotský Pavel Drahotský
riaditeľ
Saxo Bank
mám Maledivy, Sun Island
Maledivy, Sun Island
Benčík Pavol Benčík
CEO
Bencik Culinary Group
mám Burgenland Rakusko
Burgenland Rakusko
Múdry Pavol Múdry
predseda správnej rady
IPI Slovensko
mám Slovenské kúpele a ich okolie. Mam dobré skúsenosti so Spa Aphrodite Rajecké Teplice, Piešťany, ktoré majú v ponuke nielen kúpele, ale i program aktivít v okolí.
Slovenské kúpele a ich okolie. Mam dobré skúsenosti so Spa Aphrodite Rajecké Teplice, Piešťany, ktoré majú v ponuke nielen kúpele, ale i program aktivít v okolí.
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
mám Nie je to tajny tip. ale krasnu dovolenku sme zazili pri individualnom spoznavani Japonska. Krasna krajina a velmi mili ludia.... Vsetko tam funguje a tak nie je problem cestovat individualne a vsetko si najst ci dohodnut cez internet
Nie je to tajny tip. ale krasnu dovolenku sme zazili pri individualnom spoznavani Japonska. Krasna krajina a velmi mili ludia.... Vsetko tam funguje a tak nie je problem cestovat individualne a vsetko si najst ci dohodnut cez internet
Kontra Peter Kontra
managing director
Wiktor Leo Burnett
mám Mojim tipom na aktivne straveny vikend, alebo predlzeny vikend pocas leta je Kralova Studna. Horsky hotel leziaci na hrebeni Velkej Fatry vo vyske 1300 metrov nad morom. Hotel je dostupny aj beznym autom a tak vecer pridete do hotela a rano vyrazate na turu alebo cykloturu uz priamo z hrebena Velkej Fatry.
Mojim tipom na aktivne straveny vikend, alebo predlzeny vikend pocas leta je Kralova Studna. Horsky hotel leziaci na hrebeni Velkej Fatry vo vyske 1300 metrov nad morom. Hotel je dostupny aj beznym autom a tak vecer pridete do hotela a rano vyrazate na turu alebo cykloturu uz priamo z hrebena Velkej Fatry.
Pažitný Peter Pažitný
CEO
HPI
mám Penzión za mlynom v Liptovskej Teplej, ktorý patrí rodine Jančekovej (www.penzionzamlynom.sk).
Penzión za mlynom v Liptovskej Teplej, ktorý patrí rodine Jančekovej (www.penzionzamlynom.sk).
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
mám Moja skusenost je taka, ze ak clovek pride kamkolvek, chova sa slusne, je dostatocne prisposobivy a empaticky k miestnym okolnostiam a zvykom, potom mu sa mu kazde miesto "otvori". moze zazit a skusit to co iny cestovatel nezazije. Vnimam cestovanie najma ako stretanie sa s ludmi a ich pocuvanie. To je na cestovani najkrajsie. A potom je skoro jedno ci ste sa ocitli v Kvacianskej doline alebo na ostrove Morea v Polynezii.
Moja skusenost je taka, ze ak clovek pride kamkolvek, chova sa slusne, je dostatocne prisposobivy a empaticky k miestnym okolnostiam a zvykom, potom mu sa mu kazde miesto "otvori". moze zazit a skusit to co iny cestovatel nezazije. Vnimam cestovanie najma ako stretanie sa s ludmi a ich pocuvanie. To je na cestovani najkrajsie. A potom je skoro jedno ci ste sa ocitli v Kvacianskej doline alebo na ostrove Morea v Polynezii.
Strýček Peter Strýček
generálny riaditeľ
Cofely východná Európa
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Dula Radúz Dula
člen predstavenstva
Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky
mám Mám, ale keď ho zverejním, už tajný nebude. Odporúčal by som neblázniť sa do ďalekých destinácií typu Egypt, či Turecko, kde je teraz nevydržateľne teplo, ale tieto si odložiť na september, či október a využiť krásy Slovenska, alebo ďalších okolitých krajín.
Mám, ale keď ho zverejním, už tajný nebude. Odporúčal by som neblázniť sa do ďalekých destinácií typu Egypt, či Turecko, kde je teraz nevydržateľne teplo, ale tieto si odložiť na september, či október a využiť krásy Slovenska, alebo ďalších okolitých krajín.
Kiselicová Renáta Kiselicová
konateľka
Centire
mám Urcite Island - krajina s divokou prirodou, tajomnou atmosferou, ladovcami, vodopadmi, gejzirmi, sopkami a velmi otvorenymi ludmi. Pre niekoho, kto rad objavuje nezvycajne prirodne scenerie a uziva si pritom prijemny pocit slobody, je to urcite skvela krajina.
Urcite Island - krajina s divokou prirodou, tajomnou atmosferou, ladovcami, vodopadmi, gejzirmi, sopkami a velmi otvorenymi ludmi. Pre niekoho, kto rad objavuje nezvycajne prirodne scenerie a uziva si pritom prijemny pocit slobody, je to urcite skvela krajina.
Strapko Richard Strapko
generálny riaditeľ
Aegon Životná poisťovňa, a.s., Bratislava
mám Viackrát som sa zúčastnil treku v Himalájach. Bez mobilu, bez notebooku. Je to výborný relax v náročnom prostredí najvyšších vrchov sveta, či už je to Mount Everest, Annapurna alebo ťažko prístupná oblasť Mustang. Až tam si uvedomíte význam slovíčka "pokora", a že "šťastie nie je mať to, čo chcete, ale chcieť to, čo máte.
Viackrát som sa zúčastnil treku v Himalájach. Bez mobilu, bez notebooku. Je to výborný relax v náročnom prostredí najvyšších vrchov sveta, či už je to Mount Everest, Annapurna alebo ťažko prístupná oblasť Mustang. Až tam si uvedomíte význam slovíčka "pokora", a že "šťastie nie je mať to, čo chcete, ale chcieť to, čo máte.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
mám Možno nie tak neobyčajný ako často ľudmi zabúdaný. Dovolenka je konečne čas rozmýšlať, o svojich cieľoch, túžbach, snoch, ktoré keď si začne človek plniť čím skôr, tým plnohodnotnejší a štastnejší život žije nasledujúci rok.
Možno nie tak neobyčajný ako často ľudmi zabúdaný. Dovolenka je konečne čas rozmýšlať, o svojich cieľoch, túžbach, snoch, ktoré keď si začne človek plniť čím skôr, tým plnohodnotnejší a štastnejší život žije nasledujúci rok.
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
mám Cinque Terre, talianska riviera, UNESCO chranena rezervacia s neuveritelne krasnou atmosferou malych povodnych talianskych mesteciek
Cinque Terre, talianska riviera, UNESCO chranena rezervacia s neuveritelne krasnou atmosferou malych povodnych talianskych mesteciek
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
nemám / nevyjadrujem sa / iné
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
nemám / nevyjadrujem sa / iné Často mám pocit že poniektorí vyhľadávajú atraktívne destinácie iba preto, aby mohli rozposlať pohľadnice svojim známym a pochváliť sa, kde všade boli, akú náročnú dovolenku s môžu dovoliť!
Často mám pocit že poniektorí vyhľadávajú atraktívne destinácie iba preto, aby mohli rozposlať pohľadnice svojim známym a pochváliť sa, kde všade boli, akú náročnú dovolenku s môžu dovoliť!
Czuľba Tibor Czuľba
Prezident
Slovenská lekárnická komora
mám Okolie môjho bydliska Trebišova. Skrýva množstvo prírodných i historických krás, ktoré stoja za to vidieť. Je to síce pre Slovákov zo západného či stredného Slovenska "ďaleko", na druhej strane však bližšie ako more. A more príležitostí na strávenie krásnej dovolenky je teda aj v mojom rodnom kraji:)...
Okolie môjho bydliska Trebišova. Skrýva množstvo prírodných i historických krás, ktoré stoja za to vidieť. Je to síce pre Slovákov zo západného či stredného Slovenska "ďaleko", na druhej strane však bližšie ako more. A more príležitostí na strávenie krásnej dovolenky je teda aj v mojom rodnom kraji:)...
Kalivoda Tomáš Kalivoda
riaditeľ
Groupama Garancia poisťovna, a.s.
mám Ostrov Rodrigues. Ale iba ak nehľadáte ruch turizmu, desiatky dotieravých predajcov, ani preplnené pláže, ale naopak pokoj, autentické prostredie a veľmi priateľských domorodcov, ktorí Vám nič nepredávajú. Je to ako Mauricius, ale bez negatívnych dôsledkov masívneho rozvoja cestovného ruchu. A aj cesta tam je dobrodružstvo:-)
Ostrov Rodrigues. Ale iba ak nehľadáte ruch turizmu, desiatky dotieravých predajcov, ani preplnené pláže, ale naopak pokoj, autentické prostredie a veľmi priateľských domorodcov, ktorí Vám nič nepredávajú. Je to ako Mauricius, ale bez negatívnych dôsledkov masívneho rozvoja cestovného ruchu. A aj cesta tam je dobrodružstvo:-)
Kozár Vladimír Kozár
projektový riaditeľ
ONE Fashion Outlet
nemám / nevyjadrujem sa / iné

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní