Ekonomika: Barometer

TREND Barometer je pravidelný prieskum názorov predstaviteľov hospodárskeho života na najdôležitejšie aktuálne témy slovenskej ekonomiky a biznisu. Respondentov, ktorí hlasujú na TRENDE prostredníctvom unikátneho hesla, vyberá redakcia TRENDU.

Ak ste zvedaví, ako konkrétny respondent hlasoval vo všetkých barometroch, na ktorých sa zúčastnil, kliknite na jeho meno. Respondenti venujú symbolický honorár za hlasovanie v TREND Barometri na rozvoj ekonomického myslenia študentov stredných škôl v rámci projektu Myslím ekonomicky.

Chceli by ste odpovedať v TREND Barometri?

Aký je podľa vás postoj slovenskej vlády k rusko-ukrajinskému konfliktu?

  1. proruský 20 %
  2. proukrajinský 0 %
  3. neutrálny 13 %
  4. vyčkávací 44 %
  5. neviem / nevyjadrujem sa / iné 22 %

Počet respondentov: 90

Zoradiť respondentov podľa respondenta | odpovede | komentára

Respondent Odpoveď Komentár
Kreutz Andreas Kreutz
konateľ
Tailor Made, s.r.o, Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Glatz Andrej Glatz
konatel
Mercedes-Benz Slovakia s. r. o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Hudáková Anna Hudáková
personálny riaditeľ (HREO)
sanofi-aventis Slovakia s.r.o.
vyčkávací
Huščavová Anna Huščavová
riaditeľka
HANALEX, s.r.o.
vyčkávací
Šnegoň Anton Šnegoň
konateľ
Battal
neutrálny Neutrálny postoj považujem za správny. Konflikt na Ukrajine určite nie je v záujme Ruska, EU a už vôbec nie Ukrajiny. Je to len záujem USA. Ukrajinská vláda, ktorú USA dosadili a financujú iba plní príkazy svojho "sponzora". Lídri krajín EU by sa mali riadiť záujmami svojich štátov a prestať podporovať agresívnu politiku USA, ktorej cieľom je presadzovanie len amerických záujmov kdekoľvek vo svete bez ohľadu na obete a škody, ktoré tým napáchajú.
Neutrálny postoj považujem za správny. Konflikt na Ukrajine určite nie je v záujme Ruska, EU a už vôbec nie Ukrajiny. Je to len záujem USA. Ukrajinská vláda, ktorú USA dosadili a financujú iba plní príkazy svojho "sponzora". Lídri krajín EU by sa mali riadiť záujmami svojich štátov a prestať podporovať agresívnu politiku USA, ktorej cieľom je presadzovanie len amerických záujmov kdekoľvek vo svete bez ohľadu na obete a škody, ktoré tým napáchajú.
Rentka Branislav Rentka
CEO
m:zone, s.r.o., Vráble
vyčkávací
Lichardus Branislav Lichardus
CEO
City University of Seattle, spol. s r.o.
vyčkávací
Abrahám Daniel Abrahám
Group CEO, Effectivity POWERED BY PUBLICIS
Relations consulting, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Synak Dušan Synak
generálny riaditeľ
Sylex, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Neviem, ale zatial sa mi nezda ze je taky, aky by mal byt a to proslovensky! Tazko predpokladat, ze Slovensko ma rovnake geopoliticke a ekonomicke zujmy ako napriklad USA. Dusan Synak
Neviem, ale zatial sa mi nezda ze je taky, aky by mal byt a to proslovensky! Tazko predpokladat, ze Slovensko ma rovnake geopoliticke a ekonomicke zujmy ako napriklad USA. Dusan Synak
Kráľovenská Elena Kráľovenská
konateľka
Keis Media, s.r.o., Bratislava
vyčkávací
Zászlós Gábor Zászlós
predseda predstavenstva
TriGranit Centrum, a.s.
vyčkávací Prezieravý, proslovenský...
Prezieravý, proslovenský...
Béreš Imrich Béreš
predseda predstavenstva
Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Vlada musi konsezualme podporit sankcie, i ked nam to prilis nie je po voli.
Vlada musi konsezualme podporit sankcie, i ked nam to prilis nie je po voli.
Štefanec Ivan Štefanec
čestný prezident
Podnikateľská aliancia Slovenska
proruský Žiaľ, vládna komunistická ideológia nepustí...
Žiaľ, vládna komunistická ideológia nepustí...
Valent Ivan Valent
predseda predstavenstva
Corwin Capital, a.s.
vyčkávací
Hronec Ivan Hronec
CEO
Film Europe Media Company
vyčkávací Vyčkávajúci, čo je vlastne proruský. Na ruské tanky za hranicami Ruska by sme mali byť jednoznačne citliví. Ak dnes slovenská vláda akýmkoľvek spôsobom podporí v ukrajinskej kríze Rusko, v dlhodobom horizonte ohrozuje integritu a záujmy Slovenska, pretože legitimizuje zmenu hraníc silou.
Vyčkávajúci, čo je vlastne proruský. Na ruské tanky za hranicami Ruska by sme mali byť jednoznačne citliví. Ak dnes slovenská vláda akýmkoľvek spôsobom podporí v ukrajinskej kríze Rusko, v dlhodobom horizonte ohrozuje integritu a záujmy Slovenska, pretože legitimizuje zmenu hraníc silou.
Molnárová Ivana Molnárová
generálna riaditeľka
Profesia.sk
proruský Kedze mame majitelov vo Finsku, vieme, ze ich sankcie Ruska voci EU postihli daleko viac, ale maju jednoznacny postoj a ich premier povedal Naše princípy nie sú na predaj: veríme medzinárodným inštitúciám a veríme vo vládu zákona. Nasa vlada bohuzial nema taketo jednoznacne moralne stanovisko.
Kedze mame majitelov vo Finsku, vieme, ze ich sankcie Ruska voci EU postihli daleko viac, ale maju jednoznacny postoj a ich premier povedal Naše princípy nie sú na predaj: veríme medzinárodným inštitúciám a veríme vo vládu zákona. Nasa vlada bohuzial nema taketo jednoznacne moralne stanovisko.
Majerský Ján Majerský
managing director
Proma
neutrálny Sme súčasťou Európskej Únie a je logické, že rešpektujeme väčšinový názor EU. Som však presvedčený, že unáhlený a agresívny postoj EU voči Rusku nám aj EU významne uškodí vo všetkých oblastiach. Až teraz sa ukázala takmer závislá previazanosť obchodných aktivít Ruska a EU. Žiaľ unáhlené rozhodnutia európskych politikov zrejme na dlhé roky spôsobia narušenie týchto vzťahov. Na základe mojich skúseností môžem konštatovať že Rusko je dnes v podstatnej väčšine prípadov v pozícii korektného a zodpovedného obchodného partnera.
Sme súčasťou Európskej Únie a je logické, že rešpektujeme väčšinový názor EU. Som však presvedčený, že unáhlený a agresívny postoj EU voči Rusku nám aj EU významne uškodí vo všetkých oblastiach. Až teraz sa ukázala takmer závislá previazanosť obchodných aktivít Ruska a EU. Žiaľ unáhlené rozhodnutia európskych politikov zrejme na dlhé roky spôsobia narušenie týchto vzťahov. Na základe mojich skúseností môžem konštatovať že Rusko je dnes v podstatnej väčšine prípadov v pozícii korektného a zodpovedného obchodného partnera.
Košturiak Ján Košturiak
spoločník
IPA, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Rollo Jan Rollo
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Prima banka Slovensko, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Pragmatický. Hrajeme to jako již tradičně na obě strany. Na jednu stranu poslušně skáčeme jak Brusel píská, na druhou stranu víme, že sankce nic pozitivního nepřinesou, tak je alespoň pro domácí publikum verbálně napadáme i když je sami uplatňujeme. Situace není lehce čitelná, trošku guláš.
Pragmatický. Hrajeme to jako již tradičně na obě strany. Na jednu stranu poslušně skáčeme jak Brusel píská, na druhou stranu víme, že sankce nic pozitivního nepřinesou, tak je alespoň pro domácí publikum verbálně napadáme i když je sami uplatňujeme. Situace není lehce čitelná, trošku guláš.
Mervart Jaroslav Mervart
riaditeľ
Chemosvit
neutrálny Ulohou vlady je nezatiahnut Slovensku politiku do geopolitickych hier (inych statov) na zaklade nepotvrdenych informacii, a zastavat ekonomicke zaujmy Slovenskej republiky. Ma byt korektnym partnerom EU, ale aj Ruska a Ukrajiny, a to v sucasnosti aj plni. Zahranicnu politiku sme nastastie vzdy mali aj dnes mame na vysokej urovni.
Ulohou vlady je nezatiahnut Slovensku politiku do geopolitickych hier (inych statov) na zaklade nepotvrdenych informacii, a zastavat ekonomicke zaujmy Slovenskej republiky. Ma byt korektnym partnerom EU, ale aj Ruska a Ukrajiny, a to v sucasnosti aj plni. Zahranicnu politiku sme nastastie vzdy mali aj dnes mame na vysokej urovni.
Galdun Jozef Galdun
riaditeľ pobočky Žilina
Cofely
proruský
Ondáš Jozef Ondáš
Partner
Management Skill Base, s.r.o.
proruský
Hajko Jozef Hajko
člen Výkonnej rady
Podnikateľská aliancia Slovenska
vyčkávací
Janči Juraj Janči
prokurista
Euler Hermes Services Slovensko, s.r.o.
vyčkávací
Uvíra Juraj Uvíra
Managing director
CK Victory travel
vyčkávací Slovenská vláda by nemala mať proruský, alebo proukrajinký postoj, ale postoj, na ktorom sa pred tým zhodla celá únia, teda mala by zaujať európsky postoj. Slovenský premiér má dostatok možností artikulovať svoj názor na pôde EU a tým postoj EU aj formovať. Európa by však v konečnom výsledku mala byť v dôležitých postojoch vždy jednotná.
Slovenská vláda by nemala mať proruský, alebo proukrajinký postoj, ale postoj, na ktorom sa pred tým zhodla celá únia, teda mala by zaujať európsky postoj. Slovenský premiér má dostatok možností artikulovať svoj názor na pôde EU a tým postoj EU aj formovať. Európa by však v konečnom výsledku mala byť v dôležitých postojoch vždy jednotná.
Vodička Juraj Vodička
konateľ
Gabor, s.r.o.
vyčkávací
Heger Juraj Heger
riaditeľ
Vydavateľstvo Slovart, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Postoj našej vlády je zvláštny, ale - úprimne povedané - vôbec jej nezávidím.
Postoj našej vlády je zvláštny, ale - úprimne povedané - vôbec jej nezávidím.
Veršovský Ladislav Veršovský
predseda predstavenstva
YIT Reding a.s.
vyčkávací
Kováčik Ľubomír Kováčik
predseda predstavenstva a generálny riaditeľ
ČSOB stavebná sporiteľňa
proruský
Černák Ľudovít Černák
predseda predstavenstva
Sitno Holding
neutrálny Otázka je tendenčenná a najlepšie sa mi hodí odpoveď neutrálne. Na otázku ako hodnotíte postoj slovenskej vlády k ukrajinskeej kríze by som jednoznačne odpovedal , že veľmi dobre. Elegantne zvládla otázku alternatívneho zásobovania Ukrajiny plynom, tak že neporušila dohody s Gazpromom a zároveň vyhovela požiadavke EU pomôcť Ukrajine. Triezvo a pragmaticky sa vyjadruje k problematike sankcií.
Otázka je tendenčenná a najlepšie sa mi hodí odpoveď neutrálne. Na otázku ako hodnotíte postoj slovenskej vlády k ukrajinskeej kríze by som jednoznačne odpovedal , že veľmi dobre. Elegantne zvládla otázku alternatívneho zásobovania Ukrajiny plynom, tak že neporušila dohody s Gazpromom a zároveň vyhovela požiadavke EU pomôcť Ukrajine. Triezvo a pragmaticky sa vyjadruje k problematike sankcií.
Juhás Marek Juhás
riaditeľ
STILL SK
vyčkávací
Hurajová Mária Hurajová
členka Správnej rady
Nadácia Slovak American Foundation
vyčkávací
Marek Marián Marek
generálny riaditeľ
PosAm, spol. s.r.o.
proruský
Janžo Martin Janžo
konateľ
WTIA, s.r.o., Rudina
proruský
Sukupčák Martin Sukupčák
konateľ
BCI-S&T, s.r.o., Žilina - Považský Chlmec
proruský Ešte lepšie: ako v rozprávke "ani nahý - ani oblečený"
Ešte lepšie: ako v rozprávke "ani nahý - ani oblečený"
Melišek Martin Melišek
riaditeľ
Softec
neutrálny Postoj vlády je neutrálny až vyčkávací, na rozdiel od postoja premiéra. Neviem, či má náš premiér úplne rozdielne informácie ako sú všeobecne známe alebo svoju politickú históriu jednoducho nemôže zabudnúť. Je tu aj možnosť, že nezbadal žiadnu zmenu po rozpade Sovietskeho zväzu, podobne ako nezbadal zmenu po novembri 1989 u nás. Myslím, že premiérov postoj na Slovensku už nedokáže prekvapiť - o to viac sú prekvapení reprezentanti Európskej únie.
Postoj vlády je neutrálny až vyčkávací, na rozdiel od postoja premiéra. Neviem, či má náš premiér úplne rozdielne informácie ako sú všeobecne známe alebo svoju politickú históriu jednoducho nemôže zabudnúť. Je tu aj možnosť, že nezbadal žiadnu zmenu po rozpade Sovietskeho zväzu, podobne ako nezbadal zmenu po novembri 1989 u nás. Myslím, že premiérov postoj na Slovensku už nedokáže prekvapiť - o to viac sú prekvapení reprezentanti Európskej únie.
Kubala Martin Kubala
generálny riaditeľ SEE
Hewlett-Packard Slovakia
vyčkávací
Terkovič Martin Terkovič
generálny riaditeľ
ICZ Slovakia, a.s., Trenčín
vyčkávací
Urban Martin Urban
konateľ
Jungheinrich
vyčkávací
Králik Michal Králik
konateľ
UVEA Mediklinik, s.r.o., Martin
proruský Postoj vlády je skôr zdržanlivý vzhľadom na otvorené obchodné vzťahy v energetike s Ukrajinou a Ruskom. Chýba tu istá razancia a rozhodnosť vysloviť jasné a nemenné stanoviská.
Postoj vlády je skôr zdržanlivý vzhľadom na otvorené obchodné vzťahy v energetike s Ukrajinou a Ruskom. Chýba tu istá razancia a rozhodnosť vysloviť jasné a nemenné stanoviská.
Dubec Milan Dubec
generálny riaditeľ Azet
Azet
proruský
Repka Milan Repka
CEO
Fincentrum, a.s., Bratislava
neutrálny Postoj vlady musi byt neutralny. Krajina ako Slovensko sa nesmie zatiahnut do geopolitickych hier. Riskujeme prilis vela a z EU ziadne kompenzacie pri zaplaveni lacnym tovarom pochybnej kvality z Polska nedostaneme. Inspiraciou nam moze byt Turecko, ktore ako clen NATO pokojne nahradza dodavatelov potravin z EU.
Postoj vlady musi byt neutralny. Krajina ako Slovensko sa nesmie zatiahnut do geopolitickych hier. Riskujeme prilis vela a z EU ziadne kompenzacie pri zaplaveni lacnym tovarom pochybnej kvality z Polska nedostaneme. Inspiraciou nam moze byt Turecko, ktore ako clen NATO pokojne nahradza dodavatelov potravin z EU.
Gregor Milan Gregor
predseda dozornej rady
CEIT
neutrálny
Kraus Miloš Kraus
generálny riaditeľ
Sauer-Danfoss, a.s.
vyčkávací
Zelina Miron Zelina
člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku privátneho bankovníctva
Privatbanka, a.s.
neviem / nevyjadrujem sa / iné Ak to môžem vedieť, keď to nevie samotná vláda ??
Ak to môžem vedieť, keď to nevie samotná vláda ??
Murgaš Miroslav Murgaš
konateľ
CORE4
proruský
Uličný Miroslav Uličný
1. podpredseda predstavenstva
Tatra banka, a.s
vyčkávací
Krempaský Miroslav Krempaský
CEO
Millennium, s.r.o., Bratislava
vyčkávací Postoj slovenskej vlády je taký, akoby sa ich to ani netykalo. Len nech sa sankcie nedotknú ich voličov...
Postoj slovenskej vlády je taký, akoby sa ich to ani netykalo. Len nech sa sankcie nedotknú ich voličov...
Smolár Ondrej Smolár
predseda predstavenstva
Soitron
neviem / nevyjadrujem sa / iné Absolútne nepochopiteľný!
Absolútne nepochopiteľný!
Bolf Patrik Bolf
Managing Partner
Kinstellar
vyčkávací
Nechala Pavel Nechala
advokát
Nechala & Co. s.r.o.
proruský
Krúpa Pavol Krúpa
spolumajiteľ
Arca Capital
neutrálny
Kubošek Pavol Kubošek
konateľ
Kvant, s.r.o., Bratislava
neutrálny
Múdry Pavol Múdry
predseda správnej rady
IPI Slovensko
vyčkávací Myslím si že ten postoj je ustráchaný, veď čo keď...
Myslím si že ten postoj je ustráchaný, veď čo keď...
Trnovec Pavol Trnovec
riaditeľ pre korporátne záležitosti
GSK Slovensko
neviem / nevyjadrujem sa / iné Pragmatický?
Pragmatický?
Lang Peter Lang
konateľ
Caarnie, s.r.o., Bratislava
proruský Bohuzial nas premier uprednostnuje reci o potrebe plneho zaludka pred zakladnymi pravnymi principmi. Stale ako keby sme nechceli vidiet, ze hrozby zo sankcii su kratkodobe, sucasna politika Ruska moze sposobit, na rozdiel od sankcii, katastrofu.
Bohuzial nas premier uprednostnuje reci o potrebe plneho zaludka pred zakladnymi pravnymi principmi. Stale ako keby sme nechceli vidiet, ze hrozby zo sankcii su kratkodobe, sucasna politika Ruska moze sposobit, na rozdiel od sankcii, katastrofu.
Pažitný Peter Pažitný
CEO
HPI
proruský
Kolník Peter Kolník
konateľ
Astor Slovakia, s.r.o.
vyčkávací
Strýček Peter Strýček
generálny riaditeľ
Cofely východná Európa
vyčkávací
Lakata Peter Lakata
riaditeľ obchodu a marketingu
ZUNO BANK pre Slovensko a Česko
vyčkávací Vyckavaci (rozumej podla toho, kto sa pyta). Hodnotovy rebricek ludi sediacich v sucasnej vlade je nastaveny dost jednoznacne. Ved inak by sa do nej ani nemohli kvalifikovat.
Vyckavaci (rozumej podla toho, kto sa pyta). Hodnotovy rebricek ludi sediacich v sucasnej vlade je nastaveny dost jednoznacne. Ved inak by sa do nej ani nemohli kvalifikovat.
Kucer Peter Kucer
generálny riaditeľ
eD´ system Slovakia, s.r.o. , Bratislava
vyčkávací
Patek Peter Patek
konateľ
Plastix, s.r.o.
vyčkávací Myslieť si, že v čase vzniku tohto konfliktu nebola spracovaná jeho skutočnými aktérmi aj stratégia jeho vývoja, by bolo naivné. Keďže vlády majú obyčajne nástroje na to, aby sa vedeli v takýchto stratégiách orientovať, je postoj našej vlády až zarážajúco neistý. Miesto rázneho a jasného politického a morálneho stanoviska počúvame náreky a doslova šírenie poplašných správ.
Myslieť si, že v čase vzniku tohto konfliktu nebola spracovaná jeho skutočnými aktérmi aj stratégia jeho vývoja, by bolo naivné. Keďže vlády majú obyčajne nástroje na to, aby sa vedeli v takýchto stratégiách orientovať, je postoj našej vlády až zarážajúco neistý. Miesto rázneho a jasného politického a morálneho stanoviska počúvame náreky a doslova šírenie poplašných správ.
Halász Peter Halász
konateľ
Jaga Group
neviem / nevyjadrujem sa / iné Z toho co viem z medii je hlavne nejednoznacny.
Z toho co viem z medii je hlavne nejednoznacny.
Dula Radúz Dula
člen predstavenstva
Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky
neviem / nevyjadrujem sa / iné Myslím si, že nielen naša vláda, ale aj celá naša krajina má v tomto jeden malý - tichý hlas a ten je z medzinárodného hľadiska úplne bezvýznamný. Diplomacia je o tom, že by sme mali byť "zadobre" s oboma stranami. Všetko ostatné nám zásadne môže poškodiť. Najjednoduchšie, ako tento status dosiahnuť, je sa k situácii nevyjadrovať vôbec.
Myslím si, že nielen naša vláda, ale aj celá naša krajina má v tomto jeden malý - tichý hlas a ten je z medzinárodného hľadiska úplne bezvýznamný. Diplomacia je o tom, že by sme mali byť "zadobre" s oboma stranami. Všetko ostatné nám zásadne môže poškodiť. Najjednoduchšie, ako tento status dosiahnuť, je sa k situácii nevyjadrovať vôbec.
Dravecký Rastislav Dravecký
riaditeľ
DSI Data, s.r.o., Námestovo
vyčkávací Myslím si, že to nie je len vecou vlády. Vláda by ale mala nájsť celospoločenskú odpoveď a prezentovať ju. Jednoznačný postoj vyžaduje od politikov veľmi veľa, zdá sa že viac, ako sú schopní naši zástupcovia uniesť.
Myslím si, že to nie je len vecou vlády. Vláda by ale mala nájsť celospoločenskú odpoveď a prezentovať ju. Jednoznačný postoj vyžaduje od politikov veľmi veľa, zdá sa že viac, ako sú schopní naši zástupcovia uniesť.
Spišák Robert Spišák
predseda predstavenstva
AZC
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Podolák Roman Podolák
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Union poisťovňa, a.s., Union zdravotná poisťovňa, a.s.
proruský aspon v to verim.
aspon v to verim.
Lukačka Rudolf Lukačka
konateľ
Relas, s.r.o.
neutrálny Aj z časti za vyčkávací, čo vo väzbe na naše postavenie považujem za primerané.
Aj z časti za vyčkávací, čo vo väzbe na naše postavenie považujem za primerané.
Rosskopf Rudolf Rosskopf
generálny riaditeľ
Slovenská Grafia, a.s., Bratislava
vyčkávací
Mištíková Simona Mištíková
konateľka
Divino, s.r.o., Bratislava
proruský Na európske pomery proruský, na slovenské pomery taký typický.
Na európske pomery proruský, na slovenské pomery taký typický.
Bubánová-Tauchmanová Simona Bubánová-Tauchmanová
konateľka
CD-Creative Department, s. r. o.
vyčkávací
Verešvársky Stanislav Verešvársky
výkonný riaditeľ
SWAN, a.s., Bratislava
vyčkávací Vyčkávací, alebo skôr bez skutočného zásadného postoja. Slovenbsko je členom EÚ, a teda aj súčasťou koordinovanej európskej politiky vyjednávania voči Rusku a uplatnenia sankcií, keď diplomacia naráža na aroganciu moci. A v takej situácii predseda vlády verejne označí tieto sankcie za nezmyselné...
Vyčkávací, alebo skôr bez skutočného zásadného postoja. Slovenbsko je členom EÚ, a teda aj súčasťou koordinovanej európskej politiky vyjednávania voči Rusku a uplatnenia sankcií, keď diplomacia naráža na aroganciu moci. A v takej situácii predseda vlády verejne označí tieto sankcie za nezmyselné...
Kučírek Stanislav Kučírek
predseda
Slovensko-poľská obchodná komora
vyčkávací jeden vtip - tzv. historicky - hovori o tom, ze je uplne jedno kde stoji slovensko na zaciatku akehokolvek konfliktu, ale na konci bude stat na strane opacnej
jeden vtip - tzv. historicky - hovori o tom, ze je uplne jedno kde stoji slovensko na zaciatku akehokolvek konfliktu, ale na konci bude stat na strane opacnej
Kassay Štefan Kassay
predseda dozornej rady
I.D.C. Holding
neutrálny Nie je to ľahká situácia. Informácie o dianí blízko pri našich hraniciach vyvolávajú obavy z vojny aj u nás. Nepoznám nikoho, kto by dokázal tento stav výrazne ovplyvniť. Ohrozenia na životoch ľudí sú nemalé a ťažko sa možno zmieriť s nedostatkom relevantných informácií.
Nie je to ľahká situácia. Informácie o dianí blízko pri našich hraniciach vyvolávajú obavy z vojny aj u nás. Nepoznám nikoho, kto by dokázal tento stav výrazne ovplyvniť. Ohrozenia na životoch ľudí sú nemalé a ťažko sa možno zmieriť s nedostatkom relevantných informácií.
Vadocz Štefan Vadocz
riaditeľ
Neopublic s.r.o.
vyčkávací
Mácsadi Štefan Mácsadi
predseda
COOP Jednota Nové Zámky, s.d.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Czuľba Tibor Czuľba
Prezident
Slovenská lekárnická komora
neutrálny Postoj našej vlády (a celkovo aj politickej reprezentácie, názor prezidenta Kisku nevnímam v tejto veci zásadne odlišne) je zatiaľ opatrný. Čo nie je zlé, aj vzhľadom na podobné kroky väčších hráčov v EÚ ako sú Nemecko alebo Francúzsko. Slovensko nemôže v tomto spore robiť unáhlené kroky a hrať sa na spravodlivého sudcu. K tomu nemáme primeranú politickú silu a ani dostatok informácií. A bolo by to, vzhľadom na našu energetickú a celkovo ekonomickú previazanosť s Ruskom, aj nezodpovedné. Je mi však ľúto obyčajných Ukrajincov, ktorí sa v tejto hre ocitli v úlohe nekrytých pešiakov na globálnej politickej šachovnici.
Postoj našej vlády (a celkovo aj politickej reprezentácie, názor prezidenta Kisku nevnímam v tejto veci zásadne odlišne) je zatiaľ opatrný. Čo nie je zlé, aj vzhľadom na podobné kroky väčších hráčov v EÚ ako sú Nemecko alebo Francúzsko. Slovensko nemôže v tomto spore robiť unáhlené kroky a hrať sa na spravodlivého sudcu. K tomu nemáme primeranú politickú silu a ani dostatok informácií. A bolo by to, vzhľadom na našu energetickú a celkovo ekonomickú previazanosť s Ruskom, aj nezodpovedné. Je mi však ľúto obyčajných Ukrajincov, ktorí sa v tejto hre ocitli v úlohe nekrytých pešiakov na globálnej politickej šachovnici.
Lazarovič Tibor Lazarovič
generálny riaditeľ
BC Torsion, s.r.o.
neviem / nevyjadrujem sa / iné
Osuský Tomáš Osuský
generálny riaditeľ
Hollen, s.r.o., Bratislava
proruský Aj napriek tomu, že oficiálne naša vláda súhlasí s postojom EU ( niekedy mám pocit, že táto slovenská vláda je až posluhovačná voči EU), tak u nás na Slovensku premiér vytvára dojem pro rusky orientovaného politika, ktorý na sankciách vidí iba negatívny dopad na našu ekonomiku, bez toho aby argumentoval dôvody prečo sankcie zavádzame. Táto vláda nikdy na verejnosti nedeklarovala, že sankcie sa zavádzajú na to, aby sme zastavili ďalšiu vlnu Ruskej expanzie, ktorú sme už v historii viac krát zažili a vieme, že nám nikdy nepriniesla slobodu, ale iba totalitu.
Aj napriek tomu, že oficiálne naša vláda súhlasí s postojom EU ( niekedy mám pocit, že táto slovenská vláda je až posluhovačná voči EU), tak u nás na Slovensku premiér vytvára dojem pro rusky orientovaného politika, ktorý na sankciách vidí iba negatívny dopad na našu ekonomiku, bez toho aby argumentoval dôvody prečo sankcie zavádzame. Táto vláda nikdy na verejnosti nedeklarovala, že sankcie sa zavádzajú na to, aby sme zastavili ďalšiu vlnu Ruskej expanzie, ktorú sme už v historii viac krát zažili a vieme, že nám nikdy nepriniesla slobodu, ale iba totalitu.
Jančo Tomáš Jančo
generálny riaditeľ
Pantheon Technologies, s.r.o., Bratislava
neviem / nevyjadrujem sa / iné Nevyjadrujem sa
Nevyjadrujem sa
Rybár Tomáš Rybár
managing partner
Čechová & Partners
neviem / nevyjadrujem sa / iné Žiadny jasný postoj som nezachytil.
Žiadny jasný postoj som nezachytil.
Jurik Tomislav Jurik
generálny riaditeľ a predseda predstavenstva
Unipharma
vyčkávací Aj v tomto prípade sa prikláňam k názoru, že svet nie je ani čisto biely, ani čisto čierny. To, čo sa už niekoľko mesiacov deje na Ukrajine, je nielen občianska, ale aj informačná vojna. Svetová verejnosť je masírovaná tak zo strany Ukrajincov či Rusov, ale aj Američanov. Stačí zobrať si ako príklad zostrelené malajzijské lietadlo nad Ukrajinou. Najskôr sa zdalo, že vinník je jasný od začiatku. Posledné dni je však okolo prípadu ak nie ticho, tak sa prstom ukazuje už skôr na niekoho iného...Sme príliš malí na radikálne, jednostranné postoje. Veľkí hráči konajú aj v tomto konflikte rozvážnejšie.
Aj v tomto prípade sa prikláňam k názoru, že svet nie je ani čisto biely, ani čisto čierny. To, čo sa už niekoľko mesiacov deje na Ukrajine, je nielen občianska, ale aj informačná vojna. Svetová verejnosť je masírovaná tak zo strany Ukrajincov či Rusov, ale aj Američanov. Stačí zobrať si ako príklad zostrelené malajzijské lietadlo nad Ukrajinou. Najskôr sa zdalo, že vinník je jasný od začiatku. Posledné dni je však okolo prípadu ak nie ticho, tak sa prstom ukazuje už skôr na niekoho iného...Sme príliš malí na radikálne, jednostranné postoje. Veľkí hráči konajú aj v tomto konflikte rozvážnejšie.
Matušek Viliam Matušek
marketingový riaditeľ
Baliarne obchodu, a.s., Poprad
neviem / nevyjadrujem sa / iné

Aktuálne hlasovanie | Zoznam uzavretých hlasovaní